fbpx
pon.-piątek 08:00 - 16:00 | sobota 09:00 - 12:00 ul. Turystyczna 59 Lublin 570 300 410
Montowanie żaluzji

Jeszcze jakiś czas temu okna służyły jedynie do wentylacji i doświetlenia pomieszczeń. Zazwyczaj ich jedyną ozdobą były proste zasłony i firanki. Ewentualnie przy silnym nasłonecznieniu i południowej ekspozycji montowano nudne, nieładne żaluzje z aluminium, które dziś traktujemy jak relikty ostatnich dziesięcioleci XX wieku.
Zmienił się nasz gust i trendy, zmieniło się podejście do aranżacji wnętrz. Dzisiaj najchętniej wybieramy praktyczne rolety, a sam otwór okienny uznajemy jako dodatkowy element dekoracyjny wpływający na ogólny charakter pomieszczenia.

 

Produkuje się je z rozmaitych surowców, dlatego z powodzeniem wkraczają na salony, zaspokajając najbardziej wyszukane gusta. Wybór materiałów jest ogromny, ale największym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się te wykonane z drewna. Gustowne, w różnych odcieniach sprawdzają się właściwie w każdym wnętrzu.
Niestety solidne, wykonane z najlepszych gatunków drewna są też zazwyczaj znacznie droższe od aluminiowych lub wykonanych z PCV odpowiedników. Jednak prawdziwych miłośników pięknych wnętrz nie odstraszają ceny. Oni wiedzą, że jeden stylowy element może odmienić całe pomieszczenie. Dlatego decydują się na montaż żaluzji z naszą firmą z Lublina. Wiedzą, że tutaj znajdą solidną, niezawodną obsługę i doskonałej jakości produkty.

Jeszcze do niedawna okna spełniały dwa podstawowe zadania: pozwalały doświetlać i wentylować pomieszczenia. Na ogół dekorowano je jedynie zwykłymi firankami i zasłonami. Od czasu do czasu ktoś pokusił się o wyszukany wzór na tkaninie albo wymyślne drapowanie. Przed jaskrawym światłem słonecznym chroniono się, zasuwając story lub montując brzydkie, monotonne żaluzje – wykonane z szarego metalu relikty końca ubiegłego stulecia. Dzisiaj mamy zupełnie inny gust. Zmieniły się również trendy w designie. Możemy wybierać spośród różnych stylów i nurtów. Nieprzebrane są też możliwości, jeśli chodzi o dostępny na rynku asortyment mebli i dodatków do aranżacji wnętrz, w tym dekoracji okien. Chociaż największym zainteresowaniem cieszą się funkcjonalne rolety, nie brakuje osób, które wciąż decydują się na montaż żaluzji (np. w firmie MontiRol w Lublinie).

Dobrze mieć jednak świadomość, że współczesne żaluzje zupełnie różnią się od tych, które widywało się w latach 90. XX wieku. Zyskały nową formę, mają inny wygląd. Dawnym niewyszukanym, siermiężnym blaszkom daleko do obecnych, gustownych przysłon – często wykonywanych z luksusowych materiałów (np. z rzadkich gatunków drewna).
Współcześnie produkuje się je z bardzo różnych surowców, także tych ekskluzywnych, dlatego pojawiają się nawet w najbardziej eleganckich salonach. Do najdroższych zaliczyć można z pewnością te drewniane, ale amatorów na tradycyjne aluminiowe żaluzje (oczywiście w nowej odsłonie) też nie brakuje. Dzięki rozmaitości form, kształtów, kolorów i wielkości doskonale wpasowują się w różne gusta i style wnętrz. Dobrze chronią przed słońcem mieszkania z niewielkimi oknami, jak i pomieszczenia, w których przeszklenia zajmują sporą powierzchnię.

Wciąż są chętnie kupowane przez mieszkańców Lublina, gdyż montaż żaluzji jest dość prosty, a obsługa nieskomplikowana. Co więcej, pozwalają precyzyjnie regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, a tym samym dobrze chronią przed nagrzewaniem i gwarantują swobodny przepływ powietrza. Wykonane z aluminium mają jeszcze jedną niewątpliwą zaletę. Jako że materiał ten odbija światło, żaluzje z niego zrobione umożliwiają obniżenie temperatury pomieszczenia nawet przy najgorszych upałach. Jeśli zdecydujecie się Państwo na montaż żaluzji, zapraszamy do naszej siedziby w Lublinie lub kontaktu telefonicznego.

Montaż żaluzji Lublin

Tel: 797 699 511