AUTOMATYKA DOMOWA I INTELIGENTNY DOM

Aktualnie elektronika i automatyka całkowicie wniknęły do naszego codziennego świata. Jesteśmy tego całkowicie świadomi, dlatego przygotowaliśmy najlepszy zestaw automatyki do domów i mieszkań.
Chcesz dobrać optymalne rozwiązania w zakresie inteligentnego domu?
Jako certyfikowany Somfy Expert jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Automatyka
Somfy

Zalety automatyki domowej

Technologia cały czas się rozwija, dostarczając ludziom coraz to doskonalsze narzędzia i rozwiązania, dzięki którym funkcjonowanie staje się łatwiejsze. Jednym z nowoczesnych rozwiązań stosowanych w domach jest automatyka do rolet z Lublina. Osoby, które chcą zabezpieczyć pomieszczenia domu przez zbytnim nagrzaniem latem, utratą temperatury podczas zimy lub uciążliwym hałasem z otoczenia, często decydują się na zamontowanie rolet zewnętrznych zabezpieczających, w których stosowana jest automatyka do rolet z Lublina. Rolety takiego typu dodatkowo stanowią zabezpieczenie przed włamaniem.

Automatyka do rolet, która zostaje wdrożona w tych roletach, jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem. Klient może za pomocą swojego smartphona, tabletu, pilota czy włącznika, decydować o ich zamknięciu czy otwarciu. Co więcej, automatyka do rolet  może być zaprogramowana tak, by reagować na zmianę temperatury panującej na zewnątrz – zamykając się, gdy wzrasta powyżej określonego poziomu lub gdy spada poniżej. Dodatkowo klient może decydować o godzinie, o której za sprawą automatyki do rolet mają się one zamknąć lub otworzyć. Będąc poza domem, może zarządzić, by o danej godzinie wieczorem uległy one zamknięciu. Może także ustalić określoną godzinę rano, kiedy wstaje. Oszczędza wtedy czas na ich podnoszenie, ponieważ dzieje się to automatycznie. Automatyka i napędy do rolet  są bardzo wygodnym rozwiązaniem, które ułatwia codzienne zamieszkiwanie domu i podnosi komfort jego mieszkańców.

Silniki do rolet

Tempo postępu technologicznego, jakie obecnie obserwujemy, robi duże wrażenie. W różne dziedziny życia wkracza automatyzacja, stale ułatwiając nam, wciąż na nowe sposoby, codzienne funkcjonowanie. Postęp techniczny widoczny jest również w branży producentów rolet. Klienci coraz częściej wybierają te sterowane automatycznie. Taki trend widzimy również w Lublinie. Automatyka do rolet zapewnia duże ułatwienie ich obsługi osobom, które zdecydują się zamontować je w swoim domu lub w biurze. Kiedy na dworze jest ciepło, chronią one wnętrze przed promieniami słonecznymi powodującymi wystąpienie zbyt wysokiej temperatury. Zimą stanowią osłonę przed uciekającym ciepłem. O każdej porze roku zabezpieczają przed zbyt ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów oraz przed hałasem. Możliwy jest również montaż na zewnątrz budynku rolet antywłamaniowych. Będą one stanowić barierę nie do przejścia dla włamywaczy. Automatyka do rolet umożliwia opuszczenie ich lub podniesienie za pomocą specjalnego pilota, tabletu, lub telefonu. To nie wszystko, można również zaprogramować je w taki sposób, aby reagowały na zmianę temperatury dokonującej się na zewnątrz. Mogą np. zostać opuszczone wtedy, gdy temperatura na zewnątrz osiągnie wybrany przez nas wcześniej poziom. Tego typu ustawienia zależą tylko i wyłącznie od osobistych preferencji osób przebywających w budynku.

Oczywiście możliwy jest również wybór godziny, o której rolety mają zostać podniesione lub opuszczone. Jest to bardzo wygodne. Każdemu, kto zastosuje w swoim domu, mieszkaniu lub biurze takie rozwiązanie, ciężko będzie potem odzwyczaić się od takiego komfortu. Jak więc widać automatyka do rolet jest w stanie zapewnić mieszkańcom domu lub osobom pracującym w biurze wygodę, oszczędzając ich cenny czas, który musieliby poświęcić na manualną obsługę rolet. Warto więc, abyś również Ty zastanowił/a się nad wdrożeniem takiego rozwiązania w miejscu swojego zamieszkania lub pracy.

Zobacz galerię

Dystrybutor Somfy - jesteśmy oficjalnym dystrybutorem

Szukasz oficjalnego dystrybutora Somfy? Jesteś we właściwym miejscu! MontiRol to lubelska firma z wieloletnim doświadczeniem, zajmująca się dystrybucją somfy, w tym trwałych i bezawaryjnych napędów do rolet. Somfy to bezprzewodowa technologia, która pozwala na zarządzanie urządzeniami, które zostały zamontowane w mieszkaniu lub domu. Dzięki zastosowaniu automatycznych mechanizmów będziesz miał możliwość sterowania wybranymi systemami osłonowymi. Niezależnie od tego, czy chcesz zautomatyzować rolety czy żaluzje fasadowe, somfy to rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Osłony wyposażone w inteligentną automatykę znacznie wpływają na parametry izolacyjne okien, poprawiają je, zatrzymują zimą ciepło i zabezpieczają wnętrza latem przed przegrzaniem. Ogromną zaletą jest to, że każdą roletę możesz wyposażyć w napęd elektryczny. Bez względu na to, czy szukasz rozwiązań dla Twojego nowego domu, czy też już istniejącego, w MontiRol znajdziesz rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. U nas możesz wybrać własne sterowanie automatyką do rolet! To proste! Twoje rolety mogą być sterowane przez centralę Smart Home (za pomocą tabletu, smartfonu, czy też smartwatch’a), a także sterownikami naściennymi, pilotami zdalnego sterowania, czy też wideo domofonem Somfy. Zainteresowany? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i wysokiej jakości automatyki i napędów do rolet.