ROLETY ZEWNĘTRZNE

Rolety zewnętrzne zabezpieczają przed przegrzewaniem się pomieszczeń latem, utratą ciepła zimą oraz obniżają poziom hałasu. Dodatkowo mogą stanowić zabezpieczenie przed włamaniem. Istnieje możliwość zastosowania wielu wariantów sterowań elektrycznych.
Przedstawimy wszystkie możliwości jak również polecimy sprawdzonych wykonawców instalacji elektrycznych i sterowań obiektowych. Duża gama kolorystyczna i wiele możliwości adaptacji na różnych etapach inwestycji.

JESTEŚMY BLISKO CIEBIE

Działamy na terenie Lublina, Puław i okolic
Skontaktuj się z nami

Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne zabezpieczające?

Dzięki zamontowaniu rolet zewnętrznych w oknach domu, pomieszczenia mogą zostać skutecznie ochronione przed zbytnim nagrzaniem w lecie oraz utratą ciepła z zimowe dni. Rolety zewnętrze są ważne ze względów bezpieczeństwa, ponieważ stanowić mogą ochronę przeciwwłamaniową. Poszukując odpowiedniego systemu osłonowego, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Montirol z Lublina. Klienci mogą wybierać spośród wielu wariantów sterowań elektrycznych, co pozwoli na zakup najbardziej optymalnego rozwiązania.

Rolety antywłamaniowe od Montirol Lublin

W ofercie firmy Montirol z Lublina znajdują się rolety zewnętrzne w wersji elewacyjnej, ze skrzynką 45 stopni, które mogą zostać zintegrowane z moskitierą. Z kolei rolety zewnętrzne podtynkowe będą miały niewidoczną skrzynkę i dla niektórych mogą wyglądać nieco bardziej estetycznie. Trzecią opcją są rolety zewnętrzne nadstawne, a czwartą elewacyjne półokrągłe i owalne.

Rolety zabezpieczające i zewnętrzne

Oprócz rolet zewnętrznych firma Montirol z Lublina oferuje rolety do zastosowania wewnątrz domu – są to rolety dzień-noc, materiałowe oraz rolety rzymskie. Każda z tych rolet spełnia rolę zaciemnienia mieszkania, ale stanowi również doskonały sposób na udekorowanie wnętrza pomieszczeń. Odpowiedni kolor będzie doskonale współgra z firanami, zasłonami, meblami i innym dodatkami w pomieszczeniu.
Klienci mogą zdecydować się również na inne systemy osłonowe, jak na przykład moskitiery – w ofercie dostępne są ramkowe, drzwiowe, plisowane, przesuwne moskitiery oraz moskitiery posiadające nietypowe kształty. Klienci mogą wybierać spośród opcji siatki wykonanej z włókna szklanego, aluminiowego, antyalergicznego, a także ze stali nierdzewnej. Oprócz moskitier w ofercie Montirol z Lublina znajdują się systemy osłonowe do tarasów, które przyjmują formę markiz – w kasetach, bez kasety, nadające się do zastosowania na balkonie oraz markizy koszowe. System osłonowy do tarasów może przybrać także formę pergoli – tarasowej patio oraz tarasowej pergotenda.
Oferta firmy z Lublina jest bardzo szeroka i pozwala każdej osobie na wybranie najbardziej dogodnego rozwiązania.

Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne elewacyjne?

Jakie korzyści wynikają z montażu na oknach mieszkania lub domu rolet zewnętrznych? Zapewniają one skuteczną ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza w lecie, a w miesiącach zimowych przed ucieczką ciepła z pomieszczenia. Mogą one również stanowić skuteczną zaporę dla włamywaczy. Planujesz montaż takich właśnie rolet? Koniecznie sprawdź ofertę firmy Montirol, której biuro mieści się w Lublinie. Rolety, które montujemy w domach i mieszkaniach naszych Klientów mogą być sterowane elektrycznie na kilka możliwych do wyboru sposobów. To Klient wybierze ten, który według niego sprawdzi się najlepiej. Z naszej strony może on liczyć na fachową poradę.
Firma ta oferuje montaż nie tylko rolet zewnętrznych, ale również takich typu dzień- noc, wykonanych z materiału oraz rolet rzymskich. Którąkolwiek opcję wybierzesz, możesz być pewien, że zapewni skuteczne zaciemnienie wnętrza, do tego rolety będą ciekawym, atrakcyjnie wyglądającym elementem aranżacji pomieszczenia. Decydując się na wybór ich barwy należy wziąć pod uwagę kolor ścian oraz rodzaj wystroju wnętrza. Rolety nie powinny być tym elementem aranżacji pomieszczenia, który sprawia wrażenie niepasującego do reszty. Istotne jest również to, czy okno posiada już zasłony lub firanki i czy chcesz, aby pozostały one na swoim miejscu nawet po zamontowaniu rolet.

Oprócz rolet w ofercie firmy Montirol znajdują się również inne instalacje osłaniające, są to np. moskitiery. Wybierać można spośród m.in. ramkowych i plisowanych. Dostępne są również moskitiery przesuwne oraz takie, które posiadają niestandardowy kształt. W bogatej ofercie firmy znaleźć można również siatkę. Może być wykonana ze stali nierdzewnej lub z włókna, np. antyalergicznego, ta opcja cieszy się wyjątkowo dużym powodzeniem. Firma Montirol poleca również instalacje osłonowe chroniące tarasy. Dostępne są takie mające formę pergoli, jak i te w formie markizy ( z kasetą lub bez niej ).

Jak widać oferta tej firmy, której siedziba mieści się w Lublinie jest niezwykle bogata. Każdy, kto zdecydował się na montaż w swoim mieszkaniu lub domu rolet, żaluzji lub podobnych systemów na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie. Warto jest odwiedzić stronę internetową firmy, aby poznać więcej szczegółów.

Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne elektryczne?

Wśród różnych rodzajów rolet, jakie są obecnie dostępne na rynku, coraz większą popularnością cieszą się te zewnętrzne. Co wpływa na ten wzrost zainteresowania? Docenia się to, że skutecznie chronią przed gorącem w miesiącach letnich a zimą i jesienią przed chłodem, dzięki czemu można płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie. Ich zaletą jest również zapewnienie skutecznej ochrony przed zbyt ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku, gdy pomieszczenie, któremu chcemy zapewnić prywatność, mieści się na parterze.

O zasadzie działania rolet zewnętrznych informuje już ich nazwa. Montowane są na ramie okna od zewnątrz. Zbudowane są z kilku połączonych ze sobą profili, które tworzą w ten sposób tzw. pancerz. Ten z kolei mocowany jest w specjalnie zainstalowanych na ścianie budynku lub we wnęce okna kasetach. Następnie pancerz wypełniany jest pianką poliuretanową dla zapewnienia jeszcze lepszej izolacji termicznej obiektu.

Rolety zewnętrzne są łatwe w obsłudze, a sterowanie nimi może się odbywać na dwa sposoby: ręcznie lub przy wykorzystaniu napędu, może być on bezprzewodowy lub działać z pomocą kabla. Zdecydowanie mniej wygodne jest manualne sterowanie roletami, jest ono za to tańsze. Każdy, kto zdecydował się na montaż tego typu rolet powinien wybrać najlepszą jego zdaniem opcję.

Można wymienić kilka rodzajów rolet zewnętrznych. Te, które spotykane są najczęściej nazywamy natynkowymi. Ich zaletą jest to, że mogą być zamontowane w każdej chwili na ścianie budynku. Nie muszą być ujęte w planach, kiedy obiekt jest dopiero na etapie jego projektowania.

Inaczej wygląda to, gdy mamy do czynienia z roletami zewnętrznymi naokiennymi. W tym przypadku konieczne jest umieszczenie ich na konstrukcji okna i montaż w ścianie budynku wraz z nim. Te rolety muszą więc znaleźć się już w projekcie budynku. Podobnie jest z roletami zewnętrznymi podtynkowymi oraz tymi typu RKS. Ich planowany montaż także musi być odnotowany już na etapie projektowania konstrukcji obiektu. Decyzję o tym, jakie rolety zewnętrzne zamontować, powinno się więc podjąć odpowiednio wcześnie, aby nie narażać się potem na problemy z ich montażem.