rolety do wewnątrz

MONTAŻ ROLET

Poza wyposażeniem, wygodnymi, funkcjonalnymi meblami kluczowym elementem wpływającym na odpowiedni nastrój i klimat we wnętrzu jest bez wątpienia oświetlenie. Ilość wpadających do środka promieni słonecznych możemy zgodnie z potrzebami i wymaganiami stosownie dozować. Pomóc nam w tym mogą różnorodne rozwiązania. Jednym z najczęściej stosowanych są rolety. Wypierające nieco przestarzałe już żaluzje oraz wertikale szturmem podbijają rynek i są coraz chętniej wybierane przez użytkowników mieszkań, domów, biur.
Kiedy zdecydować się na montaż rolet? Zawsze wtedy, gdy mamy południową ekspozycję okien, i w słoneczne, letnie dni nie dajemy sobie rady z ostrym słońcem i wysokimi temperaturami. Osłony są niezbędne również wtedy, gdy zajmujemy niższe kondygnacje budynku, przede wszystkim pomieszczenia na parterze lub nasze mieszkanie wychodzi bezpośrednio na okna sąsiadów. Wtedy przysłanianie szyb jest konieczne, by zagwarantować domownikom minimum prywatności zarówno w dzień, jak i wieczorami.
Montaż rolet to również dobra opcja, gdy stawiamy na minimalistyczny, nowoczesny wystrój wnętrza i chcemy zrezygnować z tradycyjnych zasłon albo firanek. Proste, jednokolorowe rolety będą stanowiły delikatną, subtelną dekorację, która jednocześnie z powodzeniem spełni swoją podstawową funkcję.
W Lublinie montażem rolet zajmuje się firma MontiRol. Gwarantujemy profesjonalną kompleksową obsługę i sprawną, terminową realizację. Oferujemy najnowocześniejsze rozwiązania. Instalujemy różne systemy osłonowe (rolety, żaluzje, markizy, moskitiery) dopasowane do rozmaitych wnętrz i preferencji zleceniodawców.

MONTAŻ Żaluzji

Jeszcze jakiś czas temu okna służyły jedynie do wentylacji i doświetlenia pomieszczeń. Zazwyczaj ich jedyną ozdobą były proste zasłony i firanki. Ewentualnie przy silnym nasłonecznieniu i południowej ekspozycji montowano nudne, nieładne żaluzje z aluminium, które dziś traktujemy jak relikty ostatnich dziesięcioleci XX wieku.
Zmienił się nasz gust i trendy, zmieniło się podejście do aranżacji wnętrz. Dzisiaj najchętniej wybieramy praktyczne rolety, a sam otwór okienny uznajemy jako dodatkowy element dekoracyjny wpływający na ogólny charakter pomieszczenia.

Produkuje się je z rozmaitych surowców, dlatego z powodzeniem wkraczają na salony, zaspokajając najbardziej wyszukane gusta. Wybór materiałów jest ogromny, ale największym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się te wykonane z drewna. Gustowne, w różnych odcieniach sprawdzają się właściwie w każdym wnętrzu.
Niestety solidne, wykonane z najlepszych gatunków drewna są też zazwyczaj znacznie droższe od aluminiowych lub wykonanych z PCV odpowiedników. Jednak prawdziwych miłośników pięknych wnętrz nie odstraszają ceny. Oni wiedzą, że jeden stylowy element może odmienić całe pomieszczenie. Dlatego decydują się na montaż żaluzji z naszą firmą z Lublina. Wiedzą, że tutaj znajdą solidną, niezawodną obsługę i doskonałej jakości produkty.

Jeszcze do niedawna okna spełniały dwa podstawowe zadania: pozwalały doświetlać i wentylować pomieszczenia. Na ogół dekorowano je jedynie zwykłymi firankami i zasłonami. Od czasu do czasu ktoś pokusił się o wyszukany wzór na tkaninie albo wymyślne drapowanie. Przed jaskrawym światłem słonecznym chroniono się, zasuwając story lub montując brzydkie, monotonne żaluzje – wykonane z szarego metalu relikty końca ubiegłego stulecia. Dzisiaj mamy zupełnie inny gust. Zmieniły się również trendy w designie. Możemy wybierać spośród różnych stylów i nurtów. Nieprzebrane są też możliwości, jeśli chodzi o dostępny na rynku asortyment mebli i dodatków do aranżacji wnętrz, w tym dekoracji okien. Chociaż największym zainteresowaniem cieszą się funkcjonalne rolety, nie brakuje osób, które wciąż decydują się na montaż żaluzji (np. w firmie MontiRol w Lublinie).

Dobrze mieć jednak świadomość, że współczesne żaluzje zupełnie różnią się od tych, które widywało się w latach 90. XX wieku. Zyskały nową formę, mają inny wygląd. Dawnym niewyszukanym, siermiężnym blaszkom daleko do obecnych, gustownych przysłon – często wykonywanych z luksusowych materiałów (np. z rzadkich gatunków drewna).
Współcześnie produkuje się je z bardzo różnych surowców, także tych ekskluzywnych, dlatego pojawiają się nawet w najbardziej eleganckich salonach. Do najdroższych zaliczyć można z pewnością te drewniane, ale amatorów na tradycyjne aluminiowe żaluzje (oczywiście w nowej odsłonie) też nie brakuje. Dzięki rozmaitości form, kształtów, kolorów i wielkości doskonale wpasowują się w różne gusta i style wnętrz. Dobrze chronią przed słońcem mieszkania z niewielkimi oknami, jak i pomieszczenia, w których przeszklenia zajmują sporą powierzchnię.

Wciąż są chętnie kupowane przez mieszkańców Lublina, gdyż montaż żaluzji jest dość prosty, a obsługa nieskomplikowana. Co więcej, pozwalają precyzyjnie regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, a tym samym dobrze chronią przed nagrzewaniem i gwarantują swobodny przepływ powietrza. Wykonane z aluminium mają jeszcze jedną niewątpliwą zaletę. Jako że materiał ten odbija światło, żaluzje z niego zrobione umożliwiają obniżenie temperatury pomieszczenia nawet przy najgorszych upałach. Jeśli zdecydujecie się Państwo na montaż żaluzji, zapraszamy do naszej siedziby w Lublinie lub kontaktu telefonicznego.Kiedy zdecydować się na montaż rolet? Zawsze wtedy, gdy mamy południową ekspozycję okien, i w słoneczne, letnie dni nie dajemy sobie rady z ostrym słońcem i wysokimi temperaturami. Osłony są niezbędne również wtedy, gdy zajmujemy niższe kondygnacje budynku, przede wszystkim pomieszczenia na parterze lub nasze mieszkanie wychodzi bezpośrednio na okna sąsiadów. Wtedy przysłanianie szyb jest konieczne, by zagwarantować domownikom minimum prywatności zarówno w dzień, jak i wieczorami.
Montaż rolet to również dobra opcja, gdy stawiamy na minimalistyczny, nowoczesny wystrój wnętrza i chcemy zrezygnować z tradycyjnych zasłon albo firanek. Proste, jednokolorowe rolety będą stanowiły delikatną, subtelną dekorację, która jednocześnie z powodzeniem spełni swoją podstawową funkcję.
W Lublinie montażem rolet zajmuje się firma MontiRol. Gwarantujemy profesjonalną kompleksową obsługę i sprawną, terminową realizację. Oferujemy najnowocześniejsze rozwiązania. Instalujemy różne systemy osłonowe (rolety, żaluzje, markizy, moskitiery) dopasowane do rozmaitych wnętrz i preferencji zleceniodawców.