Markizy od Montirol Lublin

SERWIS - NAPRAWA ROLET i ŻALUZJI

Rolety to rozwiązanie, które raz zamontowane będzie z powodzeniem służyło przez lata. Zdarza się jednak, jak przy każdym użytkowanym sprzęcie, że niektóre części ulegają zużyciu i po jakimś czasie należy je wymienić. Łańcuszek z kulek ulega zerwaniu, psuje się mechanizm, albo łamie plastikowy element. Wtedy niezbędna okazuje się naprawa rolet. Swoje usługi w tym zakresie na terenie Lublina świadczy firma MontiRol. Zapraszamy do naszej siedziby lub kontaktu telefonicznego.

NAPRAWA ROLET ZEWNĘTRZNYCH

W zakres napraw rolet zewnętrznych w może wpisywać się wymiana zamków, zwijaczy, prowadnic, lameli, napędów i automatyki. Klienci mogą powierzyć specjalistom także przerobienie rolety ręcznej na elektryczną, czy otwarcie rolety. Okazuje się to istotne w przypadku uszkodzeń wynikających z codziennego użytkowania, jak i po próbach włamania.

Dlaczego warto naprawić rolety czy żaluzje?

Coraz częściej upalne lata dają nam się we znaki. Trudno znieść wysokie temperatury, a gorący sezon wakacyjny w bloku, bez klimatyzacji bywa prawdziwą udręką, szczególnie gdy nasze okna wychodzą na południe. Prażące słońce wpadające do wnętrza potęguje tropikalny żar. Jednym z najlepszych sposobów na ograniczenie promieni wnikających do środka pomieszczeń mieszkalnych i biurowych są niewątpliwie rolety. To proste, ale jakże funkcjonalne rozwiązanie pozwala chronić przed gorącem nawet przy największym skwarze. Ponadto, jeśli nasze okna znajdują się na parterze albo wychodzą na sąsiedni budynek, wówczas taka osłona okienna zapewnia przynajmniej odrobinę prywatności. Za montażem rolet niewątpliwie przymawia jeszcze jedna kwestia –  estetyka. Do pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu wyjątkowo pasuje skromna oprawa okienna, która podkreśla ogólny charakter wnętrza. W takim wypadku rolety są więc także elementem dekoracyjnym, z powodzeniem zastępującym wymyślne firany i zasłony. Bogactwo odcieni, faktur, kolorów i modeli sprawia, że końcowy efekt wizualny może być bardzo różny, dopasowany do naszych oczekiwań.

Coraz chętniej montowane rolety zewnętrzne chronią pomieszczenia domu przed wysokimi i niskimi temperaturami, hałasem, czy gradem i silnym wiatrem. Spełniają także bardzo ważną funkcję antywłamaniową i chronią przed wandalizmem. Z tego względu, kiedy dochodzi do ich zepsucia, należy niezwłocznie udać się do punktu napraw rolet zewnętrznych  w Lublinie. Usługom napraw rolet zewnętrznych w Lublinie mogą podlegać rolety zamontowane na zewnątrz domów jednorodzinnych, lokali użytkowych, bloków, czy pomieszczeń halowych, jak magazyny. Koszty naprawy rolet zewnętrznych w Lublinie zależą od wielkości ich uszkodzenia, a także ich rodzaju. Na koszt naprawy ma przede wszystkim wpływ cena części, które należy wymienić. Jednakże konkretna wycena dokonywana jest u klienta po dokładnych oględzinach przez pracownika firmy. Dzięki naprawie rolet zewnętrznych w  pomieszczenia domu pozostaną w dalszym ciągu zaciemnione, wygłuszone i zabezpieczone przed opadami atmosferycznymi. Termoizolacja i spokojny sen domowników nieobawiających się o swoje bezpieczeństwo – to powody, dla których z naprawą tego istotnego elementu wyposażeniu domu nie można zwlekać.