fbpx
pon.-piątek 08:00 - 16:00 | sobota 09:00 - 12:00 ul. Turystyczna 59 Lublin 570 300 410

Rolety materiałowe Vegas

Nowoczesne rolety ,które dopasujemy do każdego wnętrza co ozdobi okna i nada im charakteru. Oferujemy dużo rozwiązań systemowych, które dostosowujemy indywidualnie na wymiar i zgodnie potrzebami inwestycji.
Do wyboru:
– sześć różnych wariantów rolet w 10 kolorach profili aluminiowych i PCV;
– ponad 250 tkanin co pozwala dopasować rolety do każdego otoczenia;
– możliwość elektrycznego sterowania roletami.

Zobacz galerię
Rolety Materiałowe Vegas - warianty

CLASSIC

Delikatna kaseta z prowadnicami montowana w listwie przyszybowej.

PROFIL

Kaseta z prowadnicą przestrzenną montowana bezinwazyjnie

KLAUDIA

Finezyjna kaseta z prowadnicami montowana w listwie przeszybowej.

MINI

Mini roleta bez kasety, montaż bezinwazyjny na metalowych kątownikach z prowadzeniem żyłkowym.

MIX

Nowoczesny system umożliwi jacy prace od dołu do góry.
Osłania wnętrze przy jednoczesnym doświetleniu pomieszczenia

MIDI

Roleta beż kasety montowana do ściany lub sufitu. Roleta na duże przestrzenie. Sterowanie elektryczne

MAXI

Roleta beż kasety montowana do ściany lub sufitu. Roleta na duże przestrzenie nawet do 300 cm szer. Sterowanie elektryczne

COVER

Roleta wolnowisząca na dużą przestrzeń w półka secie,
montaż ściana lub sufit. Sterowanie elektryczne

RONDO

Roleta wolnowisząca w pełnej kasecie. Sterowanie elektryczne

DACHOWA

System w pełnej kasecie z mechanizmem samoblokującym.

FAQ

Dla czego warto wybrać rolety materiałowe?

Rolety materiałowe

Funkcjonalność stosowanych w ostatnim czasie osłon okiennych zjednuje im coraz to nowych zwolenników. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są z pewnością rolety materiałowe. Praktyczne i stylowe sprawdzają się w wielu różnych wnętrzach. Dodatkowo ogromny wybór wzorów i tkanin sprawia, że mogą stać się świetną alternatywą dla tradycyjnych zasłon, które przez całe dziesięciolecia nie miały równie poważnej konkurencji.

Wśród modeli cieszących się największym zainteresowaniem znajdują się rolety materiałowe zwijane (tzw. ekranowe), rolety typu dzień – noc i rzymskie. Pierwszy rodzaj, nazywany bywa również niekiedy kasetowym od specjalnego (z reguły plastikowego) pojemnika, w którym chowa się rolka z wysuwanym w razie potrzeby materiałem, czyli roletą. Najprostsze rolety zwijane pozbawione są kasety.

Drugi typ, czyli rolety dzień-noc zasadę działania mają trochę podobną do żaluzji. Zbudowane są z materiału w naprzemiennie ułożone pasy – zaciemniające i przepuszczające światło. Podczas zwijania pasy przemieszczają się względem siebie i w zależności od ustawienia pozwalają na wnikanie do wnętrza lub zatrzymują promienie słoneczne.

Rolety rzymskie mają najprostszy z możliwych mechanizm zwijania. Układają się w fale, uzyskiwane poprzez wbudowane w materiał fiszbiny. Ich niewątpliwą zaletą jest wyjątkowa dekoracyjność, wadą – znacznie większa niż w przypadku rolet materiałowych waga całej konstrukcji.

Decydując się na rolety materiałowe, pamiętajmy, że jest to szczególny typ rolet. Mogą służyć nam przez lata, ale trzeba o nie dbać w szczególny sposób. W zależności od usytuowania okna (np. w pobliżu ruchliwej ulicy) mogą łatwo się brudzić i łapać kurz. Na pewno bardziej podatne w tym wypadku są rolety materiałowe wykonane z naturalnych włókien, syntetyczne – czyści się zdecydowanie łatwiej i szybciej.

Lekko zakurzoną tkaninę najlepiej czyścić suchą, miękką ściereczką. Nagromadzone pyłki i drobinki warto odkurzyć odkurzaczem ze specjalną końcówką. Plamki można spróbować wywabić na mokro gąbką lub delikatnym detergentem, uważając przy tym, by nie powstały zacieki.