montirol_rolety_materialowe
CLASSIC

Delikatna kaseta z prowadnicami montowana w listwie przyszybowej.

montirol_rolety_materialowe
PROFIL

Kaseta z prowadnicą przestrzenną montowana bezinwazyjnie

rolety_materialowe
KLAUDIA

Finezyjna kaseta z prowadnicami montowana w listwie przeszybowej.

rolety_materialowe
MINI

Mini roleta bez kasety, montaż bezinwazyjny na metalowych kątownikach z prowadzeniem żyłkowym.

rolety_materialowe
MIX

Nowoczesny system umożliwi jacy prace od dołu do góry. Osłania wnętrze przy jednoczesnym doświetleniu pomieszczenia

rolety_materialowe
MIDI

Roleta beż kasety montowana do ściany lub sufitu. Roleta na duże przestrzenie. Sterowanie elektryczne

rolety_materialowe
MAXI

Roleta beż kasety montowana do ściany lub sufitu. Roleta na duże przestrzenie nawet do 300 cm szer. Sterowanie elektryczne

ROLETY MATERIAŁOWE VEGAS
COVER

Roleta wolnowisząca na dużą przestrzeń w półka secie, montaż ściana lub sufit. Sterowanie elektryczne

ROLETY MATERIAŁOWE VEGAS
RONDO

Roleta wolnowisząca w pełnej kasecie. Sterowanie elektryczne

ROLETY MATERIAŁOWE VEGAS
DACHOWA

System w pełnej kasecie z mechanizmem samoblokującym.

Dla czego warto wybrać rolety materiałowe?

Nowoczesne rolety ,które dopasujemy do każdego wnętrza co ozdobi okna i nada im charakteru. Oferujemy dużo rozwiązań systemowych, które dostosowujemy indywidualnie na wymiar i zgodnie potrzebami inwestycji. Do wyboru:
– sześć różnych wariantów rolet w 10 kolorach profili aluminiowych i PCV;
– ponad 250 tkanin co pozwala dopasować rolety do każdego otoczenia;
– możliwość elektrycznego sterowania roletami.

Funkcjonalność stosowanych w ostatnim czasie osłon okiennych zjednuje im coraz to nowych zwolenników. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są z pewnością rolety materiałowe. Praktyczne i stylowe sprawdzają się w wielu różnych wnętrzach. Dodatkowo ogromny wybór wzorów i tkanin sprawia, że mogą stać się świetną alternatywą dla tradycyjnych zasłon, które przez całe dziesięciolecia nie miały równie poważnej konkurencji. Wśród modeli cieszących się największym zainteresowaniem znajdują się rolety materiałowe zwijane (tzw. ekranowe), rolety typu dzień – noc i rzymskie. Pierwszy rodzaj, nazywany bywa również niekiedy kasetowym od specjalnego (z reguły plastikowego) pojemnika, w którym chowa się rolka z wysuwanym w razie potrzeby materiałem, czyli roletą. Najprostsze rolety zwijane pozbawione są kasety.

Drugi typ, czyli rolety dzień-noc zasadę działania mają trochę podobną do żaluzji. Zbudowane są z materiału w naprzemiennie ułożone pasy – zaciemniające i przepuszczające światło. Podczas zwijania pasy przemieszczają się względem siebie i w zależności od ustawienia pozwalają na wnikanie do wnętrza lub zatrzymują promienie słoneczne. Rolety rzymskie mają najprostszy z możliwych mechanizm zwijania. Układają się w fale, uzyskiwane poprzez wbudowane w materiał fiszbiny. Ich niewątpliwą zaletą jest wyjątkowa dekoracyjność, wadą – znacznie większa niż w przypadku rolet materiałowych waga całej konstrukcji. Decydując się na rolety materiałowe, pamiętajmy, że jest to szczególny typ rolet. Mogą służyć nam przez lata, ale trzeba o nie dbać w szczególny sposób. W zależności od usytuowania okna (np. w pobliżu ruchliwej ulicy) mogą łatwo się brudzić i łapać kurz. Na pewno bardziej podatne w tym wypadku są rolety materiałowe wykonane z naturalnych włókien, syntetyczne – czyści się zdecydowanie łatwiej i szybciej. Lekko zakurzoną tkaninę najlepiej czyścić suchą, miękką ściereczką. Nagromadzone pyłki i drobinki warto odkurzyć odkurzaczem ze specjalną końcówką. Plamki można spróbować wywabić na mokro gąbką lub delikatnym detergentem, uważając przy tym, by nie powstały zacieki.

Dla czego warto wybrać rolety materiałowe na wymiar?

Rolety towarzyszą ludzkości już od czasów starożytnych podobnie jak zasłony i firany, ponieważ odkąd człowiek zaczął budować domy, istnieje potrzeba zabezpieczenia ich wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem. Obecnie wydają się być one bardziej popularne niż wspomniane zasłony a liczba postaci, pod jakimi są dostępne, jak również liczba możliwych wzorów i barw może spowodować zawrót głowy. Rolety są już nie tylko ochroną przed słońcem, stały się elementem aranżacji wnętrza. Należy patrzeć na nie również pod tym kątem decydując się na montaż konkretnego ich modelu. Powinny być one uzupełnieniem wystroju wnętrza, a nie wyraźnie rzucającym się w oczy elementem do niego niepasującym.

Rolety materiałowe umieścić można w oknach pomieszczeń zaaranżowanych na różne sposoby. Te o prostej budowie i w stonowanym kolorze znakomicie nadają się do montażu w oknach pomieszczeń urządzonych w sposób nowoczesny, minimalistyczny. Zwolennicy stylu rustykalnego oraz retro w oknach tak zaaranżowanych przez siebie wnętrz umieścić mogą rolety rzymskie lub weneckie. Będą one z pewnością ozdobą tych pomieszczeń. W pokojach urządzonych z myślą o dzieciach zaleca się montaż rolet w krzykliwych kolorach, co z pewnością spodoba się ich małym lokatorom. W oknach sypialni umieszczane są zwykle rolety gwarantujące maksymalne zaciemnienie, nie wszyscy bowiem lubią być budzeni przez promienie słońca. Jeżeli chodzi o kuchnie, to w nich zaleca się montaż rolet, których utrzymanie w czystości nie wiąże się z dużym wysiłkiem. Ryzyko ich zabrudzenia jest przecież w takim pomieszczeniu wyjątkowo duże.
Producenci rolet materiałowych mogą pokrywać je dodatkową warstwą perłową, co zapewnia jeszcze skuteczniejsze odbijanie przez nie promieni słońca. Jest to rozwiązanie stosowane najczęściej w przypadku zasłon w ciemnym kolorze. One absorbują bowiem więcej ciepła niż te mające lekkie, jasne barwy. Jeżeli lubisz, gdy w pomieszczeniu jest raczej ciemno, możesz wybrać taki model rolet, który zagwarantuje Ci takie właśnie warunki. Możesz również zdecydować się na takie, które tylko rozproszą światło, nie wywołując efektu silnego zaciemnienia.

Dla czego warto wybrać rolety materiałowe zaciemniające?

Rolety materiałowe można podzielić na zwijane ( nazywane też ekranowymi ), dzień-noc oraz rzymskie. Inna nazwa stosowana dla rolet zwijanych to- kasetowe. Rolka z materiałem, który po uruchomieniu mechanizmu zasłania okno, znajduje się bowiem w pojemniku przypominającym nieco kasetę. Wypada jednak zaznaczyć, że niektóre, prostsze modele rolet zwijanych takiego pojemnika nie posiadają.
Rolety dzień-noc działają na zasadzie zbliżonej do tego, jak funkcjonują żaluzje. Tworzą je ułożone na przemian pasy, które według potrzeb mogą spowodować zaciemnienie pomieszczenia lub też umożliwienie promieniom słonecznym oświetlenie go.

Rolety rzymskie charakteryzuje bardzo prosty sposób działania. Ponieważ w materiał, z którego zostały wykonane wbudowane są fiszbiny, po uruchomieniu mechanizmu układają się w postać fal. Z pewnością prezentują się znacznie lepiej pod względem wizualnym, niż pozostałe dwa rodzaje rolet materiałowych, ale przy tym ważą o wiele więcej.
Każdy, kto podejmie decyzję o montażu w oknie lub oknach swojego domu lub mieszkania rolet materiałowych musi zdawać sobie sprawę z tego, że utrzymanie ich w czystości wymaga sporo wysiłku. Zależy to również od rodzaju materiału zastosowanego w zamówionych roletach. Jeżeli będą to włókna naturalne, czyścić je będzie należało z pewnością częściej, niż w przypadku tych syntetycznych, a do tego trzeba będzie poświęcić na ten zabieg trochę więcej czasu.

Kiedy materiał ulegnie zakurzeniu, należy przejechać po nim suchą i miękką ścierką. Można w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych użyć również odkurzacza posiadającego specjalną, przystosowaną do czyszczenia tego typu powierzchni końcówkę. Pojawiające się plamy usunąć można przy użyciu mokrej gąbki. Należy zachować przy tym ostrożność, aby nie dopuścić do powstania zacieków.