fbpx
pon.-piątek 08:00 - 16:00 | sobota 09:00 - 12:00 ul. Turystyczna 59 Lublin 570 300 410

Rolety rzymskie

Klasyk, który ciągle promieniuje nienaganną elegancją. W rolecie rzymskiej łączą się zwiewność firany z funkcjonalnością i wygodą rolety materiałowej. Miękko opadająca tkanina rolety rzymskiej tworzy ciepły nastrój i stwarza przyjemną akustykę we wnętrzu.
W ofercie także tkaniny typu BLACKOUT.

Zobacz galerię
Rolety rzymskie - warianty

Rolety rzymskie MODEL 1

Pionowe taśmy transparentne po zewnętrznej stronie. Taśmy naszyte na materiał.

Rolety rzymskie MODEL 2

Poziome taśmy transparentne oraz transparentny profil tunelowy. Taśmy naszyte na materiał lub uszyty tunel z tkaniny.

Rolety rzymskie MODEL 2+1

Poziome taśmy transparentne, transparentny profil tunelowy oraz pionowe taśmy transparentne. Fałdy materiału na stałe.

Rolety rzymskie MODEL 3

Taśmy transparentne pionowe. Materiał umarszczony w stosunku 2:1.

FAQ

Gdzie można montować rolety rzymskie

Rolety rzymskie mogą być zamontowane praktycznie w dowolnym pomieszczeniu. Mogą osłaniać całe okno albo tylko jedno z jego skrzydeł. Jeżeli pomieszczenie, które mają one ochraniać przed nadmiernym nasłonecznieniem ma niewielkie rozmiary, najlepiej będzie zdecydować się na taki model, który nie posiada fiszbinów.

Dlaczego warto wybrać rolety rzymskie?

Z czym kojarzy się przeciętnemu człowiekowi dom? Na pewno z miejscem, w którym można odpocząć po pracy, obejrzeć wraz z najbliższą rodziną ciekawy film lub też poczytać w spokoju książkę na wygodnej kanapie. Nic więc dziwnego, że zwykle przywiązujemy dużą wagę do aranżacji wnętrza naszego domu lub mieszkania. Staramy się aby było ono zarówno gustownie urządzone, jak i w pełni funkcjonalne. Elementami wystroju wnętrza są nie tylko meble, dywany i sprzęty takie jak lampa, ale również zasłony lub żaluzje/rolety. Ich wybór nie powinien być dziełem przypadku. Powinny one dobrze komponować się z pozostałymi elementami aranżacji, a nie być niepasującym do całości szczegółem. Oczywiście najważniejsze jest, aby rolety/żaluzje przede wszystkim chroniły wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem, efekt wizualny jest jednak również istotny.
Osobom planującym montaż w oknach swojego mieszkania lub domu tego typu osłon przed słońcem można polecić rolety rzymskie. Zapewniają skuteczną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz zbyt ciekawymi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. Ma to duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy mieszkasz na parterze. Rolety rzymskie to dwie ciekawe funkcje naraz- znakomita ochrona przed promieniami słonecznymi, a do tego mogą one zdobić wnętrze tak, jak wcześniej robiły to znane wszystkim firanki i zasłony
Warto jest rozwinąć temat możliwości, jakie dają rolety, jeżeli chodzi o aranżację wnętrza. Są one bowiem dostępne w wielu różnych wzorach i barwach. Materiał, z którego zostały wykonane ma też wpływ na sposób przepuszczania przez nie światła. W zależności od wybranego modelu mogą częściowo je przepuszczać lub też gwarantować całkowite zaciemnienie. Wybierając kolor i wzór rolety należy wziąć pod uwagę to, jak urządzone jest wnętrze. Jeżeli jest to styl bardziej klasyczny ( np. drewniane meble kojarzące się z XIX-nym gabinetem ), sugeruje się rolety ozdobione wzorem w postaci kraty. Jeśli pomieszczenie jest przykładem nowoczesnego minimalizmu, zalecany jest wybór rolet w stonowanym kolorze.