5 powodów, dla których rolety zewnętrzne są idealne dla Twojego domu

SOMFY

Rolety są jednym z najbardziej popularnych systemów osłonowych. Nie tylko zapewniają dodatkową warstwę bezpieczeństwa, ale są również bardzo skuteczne w poprawie efektywności energetycznej domu. Spójrzmy na niektóre z zalet jakie mogą nam dać rolety.

Zwiększone bezpieczeństwo
Rolety oferują doskonałą ochronę przed intruzami, zapewniając dodatkową warstwę bezpieczeństwa, której nie zapewniają tradycyjne okna. Materiał stalowy używany do produkcji rolet jest wystarczająco mocny, aby odstraszyć włamywaczy od wejścia do domu, zapewniając Tobie i Twojej rodzinie bezpieczeństwo. Ponadto, rolety wyposażone są w kilka mechanizmów blokujących, które utrudniają włamanie do Twojego domu.

Zwiększona efektywność energetyczna
Rolety działają poprzez zatrzymanie powietrza w ich listwach, pomagając stworzyć barierę termiczną pomiędzy środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym. Zmniejsza to transfer ciepła przez okna i utrzymuje stałą temperaturę przez cały rok. W rezultacie, rolety mogą pomóc Ci zaoszczędzić na kosztach energii.

Redukcja hałasu
Rolety działają również jako bariery dźwiękowe, tłumiąc hałas ze źródeł zewnętrznych, takich jak ruch uliczny lub głośni sąsiedzi. Gruby materiał, z którego wykonane są trolety, pochłania fale dźwiękowe, zanim dotrą one do wnętrza domu, pozwalając cieszyć się ciszą i spokojem nawet w godzinach szczytu!

Większa prywatność
Kolejną wielką zaletą posiadania rolet jest zwiększona prywatność zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Dzięki tym osłonom okiennym zainstalowanym na wszystkich oknach, możesz być pewien, że każdy, kto zajrzy do środka, nie będzie w stanie zobaczyć, co dzieje się w Twojej przestrzeni życiowej – idealne rozwiązanie, jeśli mieszkasz w głośnej okolicy lub martwisz się o wścibskie oczy!

Niskie wymagania dotyczące konserwacji
Wreszcie, rolety po zainstalowaniu wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Wszystko, czego potrzebują, to okazjonalne czyszczenie wodą lub łagodnym roztworem mydła, aby utrzymać ich najlepszy wygląd – coś, co można łatwo zrobić w ciągu zaledwie kilku minut.

 

Jak widzieliśmy, istnieje wiele korzyści związanych z instalacją rolet w Twoim domu – zwiększone bezpieczeństwo, zwiększona efektywność energetyczna, zmniejszony poziom hałasu i większa prywatność to tylko niektóre przykłady. Dodatkowo, rolety wymagają bardzo niewielkiej konserwacji po zainstalowaniu, więc nie musisz się już o nic martwić po zakończeniu instalacji! Jeśli szukasz sposobów na poprawę bezpieczeństwa i komfortu w swoim domu, rozważ rolety zewnętrzne.

Made with love by dominikagadomska.pl

Zapytaj

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz otrzymać indywidualną wycenę. Podpowiemy Ci, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim domu czy ogrodzie. Nie zapomnij wpisać preferowanych wymiarów i dołączyć zdjęć swojego tarasu, balkonu czy okna, bardzo ułatwi to sprawną i dokładną wycenę. Czekamy na Twojego e-maila lub telefon :).