Pergola do ogrodu – jak stworzyć wymarzone miejsce relaksu?

pergola do ogrodu

Znudziły Ci się już meble ogrodowe i pozostające tam przez cały czas zabawki dzieci? Postaw na coś zdecydowanie bardziej eleganckiego i funkcjonalnego – na pergolę! To nic innego jak konstrukcja osłaniająca część ogrodu lub tarasu, jednak może stać się zapleczem dla Twojego wymarzonego miejsca relaksu i spokoju. Jakie ma zalety oraz jakie materiały wykorzystać przy jej budowie? Zobaczmy!

Pierwsze co musisz wiedzieć, decydując się na budowę pergoli, to fakt, że to wielozadaniowa konstrukcja. Możesz wykorzystać ją jako zadaszenie nad tarasem, wprowadzić do jej projektu roślinność w formie pnączy, a także postawić w niej meble, np. altanę ogrodową lub leżankę, na której spędzisz wiele wakacyjnych dni. Jakie materiały wykorzystać? Jeśli chcesz, aby pergola była trwała i elegancka, warto postawić na naturalne surowce, takie jak drewno lub bambus. Oba materiały świetnie prezentują się zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Jedną z mniej oczywistych opcji jest betonowa pergola, która może stać się interesującym elementem aranżacji oraz wprowadzić do ogrodu charakteru.

Drugą zaletą pergoli jest to, że daje Ci szansę na stworzenie prywatnej, zacisznej przestrzeni. To miejsce, gdzie możesz wypocząć i zapomnieć o codziennych trudnościach. Aby poziom prywatności był dużo większy, warto zastanowić się nad umieszczeniem roślinności, np. pnących winorośli lub powoju. Dzięki temu zieleń osłoni Cię od ciekawskich wzroków sąsiadów i pozwoli zyskać poczucie intymności.

Oczywiście pergola to przede wszystkim konstrukcja wprowadzająca elementy stylowe do ogrodu. Dlaczego? O tym stanowi trzecia zaleta – to swoisty dekoracyjny element, który może stać się wyrazem Twojego stylu i gustu. Możesz postawić na aranżację w stylu nowoczesnym, klasycznym lub biophilicznym. Ten ostatni styl nawiązuje do miłości do natury, a jego elementami są drewno, kamień, metal oraz zielenie. Wiele osób stawia także na efektowne oświetlenie ogrodu, co idealnie komponuje się przecież z konstrukcją pergoli.

Pergola to także swego rodzaju schronienie przed słońcem oraz deszczem, a wraz z zadaszeniem tarasu pozwoli Ci cieszyć się ogrodowymi spotkaniami bez względu na pogodę. Możesz zdecydować się na montaż dodatkowych osłon, np. rolet, których zadaniem będzie kontrolowanie ilości światła.

Pergola to element, który może stać się kwintesencją Twojej aranżacji ogrodu. Jest funkcjonalna, stylowa, elegancka i przede wszystkim daje Ci wiele możliwości. Może stać się polskim tropikiem, w którym wypoczniemy po ciężkim dniu w pracy. Aby stworzyć wymarzoną pergolę, zastanów się nad swoim stylem oraz wymaganiami. Nie zapominaj również o roślinności, które wprowadzą do ogrodu naturalny klimat, a także o dodatkowych aranżacjach takich jak oświetlenie czy rolety. Przy odrobinie kreatywności i umiejętności, Twój ogród zyska zupełnie nowe oblicze!

Made with love by dominikagadomska.pl

Zapytaj

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz otrzymać indywidualną wycenę. Podpowiemy Ci, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim domu czy ogrodzie. Nie zapomnij wpisać preferowanych wymiarów i dołączyć zdjęć swojego tarasu, balkonu czy okna, bardzo ułatwi to sprawną i dokładną wycenę. Czekamy na Twojego e-maila lub telefon :).